Divan İstanbul

İstanbul Nerede Kalınır

Birbirinden seçkin otelleri bünyesinde bulunduran Divan Grubu’nun geleneksel amiral gemisi niteliğindeki Divan İstanbul, seçkin konuklarına, Osmanlı misafirperverliğini, lüks tasarım anlayışı ve eşsiz bir yorumla sunuyor. Manhattan’daki the Getty Center gibi birçok kamusal alanı cesur bir perspektifle yeniden yaratan ve Bill Gates’in evi gibi özel alanlara da damgasını vuran dünyaca ünlü Mimar Thierry Despont’un imzasını taşıyan Divan İstanbul, mimarın her işinde kendini gösteren yenilikçi ve yaratıcı stille lüksün ulaştığı son noktayı buluşturarak, bu kadim ve egzotik şehrin kalbine yerleşen muhteşem bir örnek. Başarıyla konumlandırılarak, zevkle döşenmiş konuk odalarını Divan Otelleri’nin adıyla birlikte anılan ve Batı ile Doğu’nun tüm olumlu özelliklerini taşıyan sıcak ve özenli hizmet anlayışıyla birlikte konuklarına yaşatan Divan İstanbul, hem benzersiz yarım asrı aşkın bir mirasa sahip, hem de İstanbul’un en yeni otellerinden biri olma özelliğini gösteriyor.

Yakındaki Görülecek Yerler

  • Sanat galerileri, restoranlar ve butiklerin ard arda sıralandığı İstiklal Caddesi’nde yürüyüşe çıkabilirsiniz.
  • Komşu semt Cihangir’in eklektik bohem havasını, kafe, restoran ve butiklerini keşfe gidebilirsiniz.
  • İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde çağdaş sanatla baş başa saatler geçirebilirsiniz.
  • Boğaziçi’nde bir tekne gezisine katılarak mavinin hiç görmediğiniz tonları ile tanışabilirsiniz.
  • Tarihi İstanbul’un Aya Sofya, Topkapı Sarayı, Süleymaniye Camii ve Kapalı Çarşı gibi dünyaca ünlü hazinelerine birkaç dakika içinde ulaşabilirsiniz.
  • Dünya çapında beğeni toplayan tasarımcıları ve en popüler Türk markalarını bir arada bulmak için modanın semti Nişantaşı’na uğrayabilirsiniz.
  • Lüks alışverişin şehirdeki yeni adresini görmek için; İstinye Park AVM’yi ziyaret edebilirisiniz.

Adres / Address:
Asker Ocağı Caddesi 34367 No:1
Taksim, İstanbul, Türkiye
Telefon / Phone:
+90 212 315 55 00
Web Sitesi / Web Site:
https://www.divan.com.tr/divan-istanbul/tr