konya kelebek muzesi

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi

Konya Görülecek Yerler

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, 3500 m2’lik gezi alanı ile toplamda 7.600 m2’lik bir kullanım alanına sahiptir.

1.600 m2’lik kelebek uçuş alanı 15 tür kelebeğe doğal yaşam alanı sunmaktadır. Bahçede 98 türe ait 20.000 adet bitki bulunmakta, kelebekler kendi nektar bitkileri etrafında uçarken gözlenebilmektedir.

Bahçeye girdiğiniz zaman, binlerce bitki ve kelebeğin bulunduğu benzersiz bir atmosferle karşılaşacaksınız. Doğanın muazzam renkli mücevherleri olan kelebekleri doğal yaşamlarında keşfedeceksiniz. Tropikal bir ortamda kelebeklerin birbiriyle ve doğayla olan harmonisine tanıklık edecek ve onların zarif kanatlarının mükemmel desenlerini görme fırsatını yakalayacaksınız.

Doğa rehberlerimiz size doğa yürüyüşü boyunca eşlik ederken siz de kelebeklerin hayat döngüleri, kamuflaj, korunma, beslenme ve güneşlenme gibi davranışlarını inceleme şansı bulacaksınız. Böcek köyümüzde önemli böcek takımlarının gizemli dünyalarına muhteşem bir yolculuk sizleri bekliyor. Ayrıca belki de daha önce hiç görmediğiniz şaşırtıcı ve gizemli hayvanlarla tanışacaksınız.

Kelebeklerin doğayla dansını izleyin, stresten uzaklaşın ve rahatlayın. Kendinizi doğanın mistik havasına bırakın ve yeni deneyimlere hazır olun. Eğer şanslıysanız bir kelebek omzunuza konar ve tüm yürüyüş boyunca size eşlik edebilir.


Adres / Address:
Parsana Mh. İsmail Kaya Cd. No:244 Selçuklu / KONYA
Telefon / Phone:
+90 332 211 11 20
Web Sitesi / Web Site:
http://www.konyakelebeklervadisi.com/
Tripadvisor:Tripadvisor